Dom kultury Kolorowa

Facebook

YOGA

 

Zajęcia prowadzone są zgodnie z założeniami rekreacji ruchowej, podczas których przyświeca zasada, że przede wszystkim nie powinniśmy sobie szkodzić podczas ruchu. W trakcie porannych zajęć jogi ćwiczymy łagodnie, z nastawieniem delikatnego poruszenia mięśni i stawów po nocy, gdy ciało jest zazwyczaj mniej elastyczne. Każda sesja zaczyna się od krótkiego skupienia i rozgrzewki, w trakcie której dużo uwagi poświęcamy uelastycznieniu kręgosłupa i przygotowania go do bardziej wymagających ćwiczeń. W trakcie praktyki wykorzystujemy pomoce takie jak wałki, paski i drewniane klocki, dzięki którym modyfikujemy asany z klasycznej hatha jogi, dostosowując je do indywidualnych możliwości naszego ciała. Poranna praktyka jogi ma nas obudzić i zapewnić energię na resztę dnia, dlatego każda sesja kończy się krótkim relaksem, na który warto zabrać ciepłą bluzę i skarpety. Najważniejsze, naukowo udowodnione korzyści z regularnej praktyki jogi to m.in.:

-  wzmocnienie i uelastycznienie mięśni, zmniejszenie podatności na urazy

- kształtowanie nawyku utrzymania prawidłowej postawy ciała, zmniejszenie napięć i dolegliwości bólowych pleców, barków, karku i szyi

- zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób cywilizacyjnych tj. zawału serca, miażdżycy, udaru, cukrzycy i otyłości

- redukcja stresu, nauka koncentracji, wyciszenie systemu nerwowego i uzyskanie wewnętrznej równowagi

 

 

Terminy zajęć: wtorek i czwartek, godz. 9.00-10.00

Zapisy: tel. 785 036 025/ e-mail: joga@jogapunkt.pl/ www.jogapunkt.pl

 

 

Instruktor:Aleksandra Bentyn

 

Dyplomowana instruktorka rekreacji ruchowej ze specjalnością hatha joga, absolwentka studiów podyplomowych „Relaksacja i joga” na Wydziale Rehabilitacji AWF w Warszawie.

„W trakcie zajęć dążę do tego, żeby uczestnicy odczuwali radość z praktyki jogi, a nie stres i ból związany z ograniczeniami ciała i umysłu. To co najbardziej mniej urzeka w jodze to fakt, że jest dla wszystkich tzn. na jednej sali mogą praktykować różne osoby bez względu na wiek, płeć, stopień sprawności, poglądy, pochodzenie itp. Jogapomaga zniwelować ból, z którym coraz częściej zmaga się współczesny człowiek, przede wszystkim pojawiający się w kręgosłupie i stawach. Ponadto doświadczenie zdobyte w trakcie zajęć jogi można wykorzystać w codziennym życiu. Serdecznie zapraszam na moje zajęcia.”

 

Kalendarz wydarzeń

Logowanie
Newsletter

OK "ARSUS". Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek elementów strony surowo zabronione.