Dom kultury Kolorowa

Facebook

VINYASA JOGA

 

Vinyasa JOGA

 

Vinyasa joga jest dynamiczną odmianą hatha jogi rozumianej jako joga fizyczna, skoncentrowanej na asanach i pranajamie czyli pracy z oddechem. Praktyka Vinyasa jogi charakteryzuje się płynnym połączeniem ruchu z oddechem. Sekwencje asan (pozycji) wykonywane są płynnie w rytm oddechu, od pozycji łatwiejszych do bardziej wymagających. Metoda ta pozwala na dowolne ułożenie asan w sekwencje, tak aby dostosować praktykę do swoich możliwości, potrzeb, nastroju. Praktyka może być zatem łagodna, delikatna albo intensywna, wymagająca sporej sprawności i wytrzymałości.

Praktyka Vinyasa jogi wzmacnia i uelastycznia ciało, zajęcia rozgrzewają mięśnie i pozwalają na bezpieczne ich wydłużanie, rozciąganie. Regularna praktyka zwiększa świadomość ciała, poprawia tzw. czucie głębokie. Kolejne korzyści płynące z praktyki jogi to poprawa równowagi,  koncentracji i uważności co z kolei wpływa na lepsze radzenie sobie ze stresem i wymaganiami dnia codziennego. Dzięki koncentracji na oddechu praktyka Vinyasa jogi  jest również medytacją w ruchu, pomaga wyciszyć się, pozwala nauczyć się być tu i teraz.

Zajęcia jogi przeznaczone są dla wszystkich chętnych, niezależnie od stopnia zaawansowania. Jogę praktykujemy na czczo, pamiętaj aby ostatni posiłek zjeść ok. 2 godz. przed praktyką. Ćwiczymy boso, w wygodnym, niekrępującym ruchu stroju.

Zapraszam

 

Zajęcia Vinyasa jogi odbywają się w Domu Kultury „Kolorowa” w sali 225 w następujących terminach:

Wtorek – godz. 19:45

Czwartek – godz. 19:45

 

Maty dla uczestników zajęć są dostępne na miejscu.

Ceny i karnety:

Pojedyncze zajęcia – 30,00

Karnet 4 zajęcia (ważny 30 dni) – 100,00

Karnet 6 zajęć (ważny 30 dni) – 140,00

Karnet 8 zajęć (ważny 30 dni) – 160,00

 

Kontakt do nauczyciela – Anna Marchlik 502 586 015.

 

Zapraszam

 

Nazywam się Anna Marchlik. Moja przygoda z jogą rozpoczęła się ponad 10 lat temu, w tym czasie praktykowałam u wielu nauczycieli różne style jogi, od jogi według B.K.S Iyengara poprzez Sivanadę, aż odkryłam dla siebie Ashtanga Vinyasa jogę. Od pierwszych zajęć jogi wiedziałam, że będę dążyć do tego aby zostać nauczycielem i dzielić się swoją pasją z innymi. Od kilku lat prowadzę zajęcia jogi w różnych miejscach w Warszawie, również dla pacjentów Mazowieckiego Specjalistycznego Centrum Zdrowia w Tworkach. Swoją wiedzę o jodze, metodologii nauczania oraz wykorzystaniu jogi w korektach wad postawy, w rehabilitacji czy psychoterapii zdobyłam na podyplomowych studiach „Joga i Relaksacja” na warszawskiej AWF oraz warsztatach. Poza matą jestem psycholożką, terapeutką, coachem. Interesuje mnie wykorzystanie jogi oraz technik z nurtu Mindfulness w terapii zaburzeń psychicznych oraz w pracy z redukcją stresu i radzeniu sobie z trudnymi emocjami.

 


Instruktor: – Anna Marchlik 502 586 015.

Kalendarz wydarzeń

Logowanie
Newsletter

OK "ARSUS". Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek elementów strony surowo zabronione.