Dom kultury Kolorowa

Facebook

DZIECIĘCA AKADEMIA SZTUK PLASTYCZNYCH

 

 

Grupa starsza od 11 lat

Rysunek i malarstwo z natury z elementami abecadła plastycznego. Na język plastyki składają się: linia, kontur, gama barwna,walor, faktura, kompozycja, światłocień i perspektywa.Ćwiczenia widzenia plastycznego, wrażliwości na światło i różnorodności barw. Koordynacja świadomego widzenia ze sprawnością manualną. Widzenie plastyczne to umiejętność dostrzegania niuansów barw, kontrastów, kształtów, faktur itp., które mogą przyczynić się do powstania ciekawych rozwiązań plastycznych.   

Termin zajęć: poniedziałki. godz. 16-18
Opłata: 100 zł/mies./4 zajęcia 
   

Grupa młodsza 6 -10 lat

Nauka przez zabawę różnorodnych technik plastycznych płaskich i przestrzennych. Eksperymenty plastyczne rozwijające sprawność manualną, umiejętność pracy z różnymi materiałami, wrażliwość plastyczną i kreatywność. Na płaszczyźnie to przede wszystkim kształcenie umiejętności pracy z barwami, w przestrzeni natomiast wywarzanie ciężarów w zależności od używanych materiałów i umiejętność konstrukcji.

Termin zajęć: poniedziałki. godz. 18-19
Opłata: 80 zł/mies./4 zajęcia 


 

instrukor: Jolanta Przytuła - Nowak
 

Malarka (ASP Warszawa), Pedagog (UW).
Siedmioletnie doświadczenie kreatywnej pracy z dziećmi. Zajęcia plastyczne prowadzi z dziećmi w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym, młodzieżą gimnazjalną i ze szkoły średniej. Niestrudzenie poszukuje nowych, dobrych metod wychowania (mama trojga dzieci). Współpracuje z pracownią konserwacji dzieł sztuki RESKON (malarstwo ścienne). W osobistej pracy twórczej nie ogranicza się do czystego malarstwa. Poszukuje środków wyrazu najdobitniej przekazujących poruszające ją tematy i dojrzewające we niej treści. Tak więc z płaszczyzny często wkracza w trójwymiar. Porusza tematy społeczności wokół, przestrzeni w których żyje.

 

Kalendarz wydarzeń

Logowanie
Newsletter

OK "ARSUS". Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie jakichkolwiek elementów strony surowo zabronione.